Kranio

Osteopatie – Kraniosakrální terapie

 

je velmi jemná, neinvazivní manuální terapie. Metoda vychází z poznatku, že v těle, kromě srdečního a dechového rytmu ještě existuje rytmus cranio-sakrální ( cranio = lebka, sacrum = kost křížová ) Jeho rytmus je vyvoláván produkcí a vstřebáváním mozkomíšního moku, který vyživuje a chrání celý centrální mozkový systém. Pohyb kraniosakrálního systému lze přirovnat k rytmicky se střídajícímu nádechu a výdechu. Navozením tzv.klidových bodů a pomocí velmi jemné manuální práce s lebečními kostmi, mozkovými membránami, míšní trubicí a vazivem se odstraní blokády a celý organismus může regenerovat.

 

Fascie jsou obaly všech tkání a struktur v těle. Umožňují soudržnost a klouzavý pohyb jednotlivých částí těla a reagují na fyzický i emoční stres stažením či zvýšeným napětím. Je-li stres nebo šok příliš silný, tkáň se neuvolní. Tímto způsobem se v těle „uchovávají“ traumata a poté se objeví symtomy nemoci. Jakékoliv narušení přirozených fyziologických funkcí v těle se projeví na rytmických pohybech kraniosakrálního systému. Terapeut jemným pohybem vytváří tělu podmínky pro to, aby je zpracovalo a uvolnilo.

 

Při terapii klient leží oblečený uvolněně na lehátku.. V zahraničí se osteopatie (kraniosakrální terapie) praktikuje jako součást zdravotnické a rehabilitační péče.

 

Kraniosakrální terapie je velmi vhodná

* po operacích, úrazech a nehodách

* bolesti hlavy, migrény, závratě, poruchy rovnováhy

* při bolestech zad a degenerativních změnách páteře a kloubů

* poruchy jemné i hrubé motoriky

* poruchy a poškození centrálního nervového systému

* únavový syndrom, nespavost, depresivní stavy a úzkosti

* nemoci imunitního systému

* poruchy sluchu, poruchy skusu

* pro hyperaktivní děti a děti s poruchami učení

 

Moje studium Nijesh Ulriche Hesse - Německo - Fyzioterapeut, učitel kraniosakrální a viscerální terapie na vyšší odborné škole pro fyzioterapii v Heiligenstadtu. Dlouhodobě spolupracuje s odbornou klinikou v Heiligenfeld/Bad Kissingen. Ing. Mária Zelenáková - Slovensko - vysokoškolský učitel na Přírodovědecké fakultě v Bratislavě.   Od roku 1995 projektová manažerka Centra prevence a řešení konfliktu – PDCS v Bratislavě. V současné době kromě individuálních terapií vede skupiny a učí Kraniosakrální terapii v Bratislavě

 

Objednávka: Jarmila Hurajtová mob: 725 996 060

Cena ošetření :  od 500,-kč/hod